Dzięki unikalnej konstrukcji wyposażonej w 7 zacisków PR5437 jest rynkowym liderem wydajności i elastyczności, umożliwiającym podłączenie największej obecnie możliwej kombinacji podwójnych czujników. Dzięki wejściom czujników RTD (2 x 4 przewody) i potencjometrów urządzenie obsługuje wszystkie typy czujników.

Nowy przetwornik temperatury PR 5437 chroni wrażliwe dane pomiarowe procesów, np. w pochodniach gazowych i reaktorach, dzięki zastosowaniu redundancji automatycznej na wypadek awarii czujnika głównego, umożliwiając tym samym ciągłą kontrolę poprawności odczytów. Urządzenie zapewnia najwyższą dokładność, stabilność i niezawodność w szerszym zakresie temperatur otoczenia od -50°C do +85°C.

Dzięki redundancji czujnika i wykrywaniu dryftu możliwe jest uzyskanie maksymalnej sprawności urządzenia i poprawności procesu, zaś zgodność z zaleceniem NAMUR NE107 ułatwia czynności diagnostyczne i konserwacyjne. Poziom SIL3 wyznaczony na podstawie pełnej oceny funkcji bezpieczeństwa według IEC 61508-2010 sprawia, że przekaźnik sprawdzi się nawet w najcięższych warunkach.

Co więcej, opatentowana technologia i innowacyjna konstrukcja oznaczają, że PR 5437 zapewnia nie tylko najlepsze osiągi na dzisiejszym rynku, ale jest także gwarancją dobrej inwestycji.

"Z dumą przedstawiamy klientom zupełnie nową generację przekaźników HART w przekonaniu, że spotka się ona z ich uznaniem" mówi Kim Rasmussen, dyrektor generalny PR electronics. "Ponieważ urządzenie PR 5437 posiada poziom nienaruszalności bezpieczeństwa SIL2/SIL3, docenią je zwłaszcza klienci poszukujący wysoce precyzyjnej aparatury pomiarowej do pracy w zakresie temperatur otoczenia od -50°C do +85°C".